Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mistrovství Moravy a Slezska v coursingu

1. 12. 2005

Mistrovství Moravy a Slezska v coursingu 

Akce se konala dne 19. září 2005 v Otrokovicích na rozlehlých loukách patřících Tlumačovskému hřebčinci.Záštitu nad celým závodem převzal starosta města Otrokovic pan MVDr. Stanislav Mišák. Významnými hosty byly paní poslankyně ing. Michaela Šojdrová a místostarostka města Otrokovice paní Radoslava Matuzsková.

Na tenhle závod jsem se moc těšila, protože coursing pořádaný Sdružením Moravskoslezského coursingu ( SMSC) provází dobrá pověst. Ovšem počasí si nevybíráme a tak tenhle den byl snad nejstudenějším a nejmokřejším v uplynulém půlroce. Nepřízní počasí jsme se ale odradit nenechali a tak jsme vyrazili brzy ráno směr východ republiky. Téměř celou cestu nás provázel vytrvalý déšť a teploměr ukazoval celých 9 stupňů!

Místo konání jsme našli docela lehce a věřte tomu nebo ne, sešlo se zde na 70 psích závodníků. Jejich páníčci dali přednost sportovnímu vyžití psů a setkání lidí se společnými zájmy před teplem domova a to je dobře. Asi proto, že si to všichni moc přáli se nakonec počasí „umoudřilo“ v tom, že přestalo pršet chvíli před oficiálním zahájením a poměrně studený vítr postupně usušil mokré travnaté závodiště. Závodilo se jak jinak než na dvě kola, přičemž dráha byla po prvním kole v polední pauze přestavěna. Průběh závodů byl plynulý díky sehranému týmu organizátorů. 

Početně bylo nejvíce zastoupeno plemeno rhodéský ridgeback, dále vipeti, basenji, barzoji, k vidění byli briardi, deerhoundi, pinči, němečtí ovčáci, čínští chocholatí psi, buldočci, stafordšírský bulteriér, irský vklodav, border kolie, bígl, irský soft coated wheaten terier, labrador, parson russel terier, pumi, retrievr, americký kokršpaněl, boxer, gordonsetr, výmarský ohař, novofundlandský pes a ještě další. Tohoto sportu se mohou účastnit jak psi s průkazem původu, tak i kříženci a psi bez PP a také se zde úspěšně předvedli coby závodníci.

Připravený stánek s občerstvením lákal vskutku velkým výběrem jídel a pití, výborným burčákem jste se mohli zahřát a doplnit vitaminy, pořídit cokoli ve stánku se psími potřebami nebo v dalším stánku s potřebami pro psí dostihy. 

Po celý den byl připraven doprovodný program v podobě sportovního dne, kde si všichni zájemci ve volných chvílích mohli vyzkoušet agility dráhu, nebo flyball. K dispozici byli instruktoři z kynologického klubu Argus Zlín, kteří pomáhali začátečníkům se zvládáním překážek. Mohli jsme se podívat na profesionální předvedení agility a také na ukázku tance se psem, za které vystupující sklidili potlesk. Doprovodný program považuji za skvělý nápad hodný následování. Bylo to opravdové zpestření, které využil snad každý účastník. 

V polední pauze vyhlásila předsedkyně SMSC Barbora Zdráhalová výsledky netradičních soutěží , které byly velkým překvapením a přispěly k pobavení přítomných. Odměněni byli: za nejlepší kill (ulovení střapce) – stafordšírský bulteriér, za nejzarputilejší běh – anglický bulteriér, cena za zásluhy na dráze a dohledání návnady – čínský chocholatý pes, cena za největšího štěklouna – parson russel teriér, nejmladší závodník – výmarský ohař krátkosrstý a nejstarší závodník - rhodéský ridgeback. 

Dalším opravdu příjemným překvapením bylo závěrečné vyhlášení výsledků. Všichni účastníci coursingu byli totiž bohatě odměněni hodnotnými dárky od sponzorů.

Mistři Moravy a Slezska obdrželi navíc velmi pěkný skleněný pohár a zlatými, stříbrnými a bronzovými medailemi byli oceněni závodníci na prvních třech místech. Nakonec byli vyhlášeni nejlepší chrtí a nechrtí zástupci Mistrovství. 

Veliké poděkování patří organizátorům této velmi zdařilé akce, kteří v opravdové nepřízni počasí zvládli vše na výbornou a připravili tak zábavu a pěkný den, na který hned tak nezapomeneme. Účastníci závodů zde vytvořili velmi přátelskou atmosféru, prostě nálada byla výborná počasí-nepočasí.

Tak tuhle akci si nenechte příště ujít a přijeďte se sami přesvědčit, že to stojí za to.

Info: www.mscoursing.com